جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

پلتفرم مشاوره و کوچینگ تحصیلی

نویسنده:

حامد صالحی

یادگیری شنیداری _ انواع یادگیرندگان

یادگیرندگان شنیداری با شنیدن و گوش دادن، دقیق و به بهترین وجه یاد می گیرند. این می تواند شامل شنیدن چیزهایی از منابع خارجی و همچنین شنیدن صحبت های خود باشد. آنها به احتمال زیاد داوطلب می شوند تا به سؤالات پاسخ دهند و فعالانه در بحث های کلاسی شرکت کنند.

یادگیری شنیداری: آیا گاهی اوقات وقتی به سختی فکر می کنید، مطالعه می کنید یا سعی می کنید چیزی را سازماندهی کنید، با خودتان صحبت می کنید؟ اگر شبیه شما به نظر می رسد، به احتمال زیاد یک یادگیرنده شنیداری هستید.

یادگیرندگان شنیداری با شنیدن و گوش دادن، دقیق و به بهترین وجه یاد می گیرند. این می تواند شامل شنیدن چیزهایی از منابع خارجی و همچنین شنیدن صحبت های خود باشد. آنها به احتمال زیاد داوطلب می شوند تا به سؤالات پاسخ دهند و فعالانه در بحث های کلاسی شرکت کنند.

یادگیرندگان شنیداری در کلاس درس مزیت زیادی دارند زیرا از بیان نظر خود و دریافت پاسخ سوالات خود نمی ترسند. در حالی که یادگیرندگان خواندن/نوشتن ممکن است حتی متوجه نشوند که سوالی دارند تا زمانی که به عقب برگردند و یادداشت های خود را پردازش کنند، یادگیرندگان شنیداری با گوش دادن و صحبت کردن یاد می گیرند، بنابراین اطلاعات را به راحتی در کلاس درس پردازش می کنند.

یادگیرندگان شنیداری _ انواع یادگیرندگان _ رداک

هر شکلی از گوش دادن یا صحبت کردن، کارآمدترین روش یادگیری برای این دسته خواهد بود. برخی از روش های محبوب عبارتند از سخنرانی، کتاب های صوتی، بحث، و پردازش کلامی. این زبان آموزان معمولاً در داستان سرایی و سخنرانی نیز خوب هستند. بسیاری از این دانش آموزان اغلب مطالعه و کار گروهی را ترجیح می دهند زیرا می توانند صحبت کنند و اطلاعات به دست بیاورند. این اغلب هنگام نگاه کردن به نظریه مملتیک آنها را به یادگیرندگان اجتماعی تبدیل می کند.

شغل های مناسب یادگیرندگان شنیداری:

هر شغلی که نیاز به گوش دادن و/یا صحبت کردن زیاد دارد، احتمالاً برای یک زبان آموز شنوایی مناسب خواهد بود. برخی از مشاغلی که باید در نظر بگیرید عبارتند از: پخش رادیو یا تلویزیون، حقوق، تدریس، گفتار درمانی و مشاوره و …

یادداشتی برای معلمانِ یادگیرندگان شنیداری:

درست مانند یادگیرندگان دیداری (بصری) ، این دانش آموزان نیز ممکن است به فضا خیره شوند، اما به دلیل دیگری. از آنجایی که آنها اطلاعات را با گوش دادن به بهترین وجه پردازش می کنند، نیازی ندارند که اغلب به یادداشت ها یا پاورپوینت نگاه کنند. ممکن است به نظر برسد که آنها توجهی ندارند ولی شاید آن ها در بهترین حالت یادگیری قرار دارند.

اگر تابحال از دانش آموزی که به سقف کلاس خیره شده است سوال پرسیده اید و فکر می کنید که او را غافلگیر کرده اید ولی او جواب سوال شما را به کاملترین شکل ممکن داده است، احتمالا شما با یک یادگیرنده ی شنیداری در حال صحبت هستید.

همیشه باید در نظر داشته باشید که این یادگیرندگان ممکن است واقعاً با اطلاعات نوشتاری و تصویری مشکل داشته باشند.

یادگیرندگان شنیداری آن دسته از دانش‌آموزانی هستند که می‌توانند به تک تک سوالاتی که در کلاس می‌پرسید پاسخ دهند و سپس در امتحانی که همان اطلاعات را سنجش می‌کند، نمره 20 بگیرند.

 

ایده های درسی برای کمک به یادگیرندگان شنیداری:

  • کتاب صوتی:

به دانش‌آموزان این امکان را بدهید که به یک کتاب صوتی گوش دهند. این کتاب صوتی میتواند رمان‌ یا کتب درسی باشد.

  • ایجاد بحث و گفتگوی(سمینار) سقراطی:

این یک نوع بحث است که در آن دانش آموزان بحث را رهبری می کنند. معلم موضوعاتی را برای صحبت در مورد آنها ارائه می دهد و سپس دانش آموزان مسئولیت را بر عهده می گیرند. با نشستن در یک دایره و داشتن فضایی آرام تر، احتمالاً دانش آموزان بیشتری در گفتگو شرکت می کنند. اغلب یادگیرندگان شنوایی تمایل دارند این بحث ها را رهبری کنند، و این به آنها فرصتی می دهد که بدرخشند و به خاطر صحبت هایشان پاداش بگیرند.

  • سخنرانی ها:

سخنرانی های مدرسه اغلب بین دانش آموزان منفور است و بسیاری از دانش آموزان از آن می ترسند ولی در واقع اغلب مورد علاقه یادگیرندگان شنیداری است. این نوع تکلیف چیزی است که یادگیرندگان شنیداری از انجام آن لذت میبرند. سخنرانی ها می توانند کوتاه و بداهه یا طولانی و برنامه ریزی شده باشند و در هر موضوعی قابل انجام باشند.

  • یادداشت ها را ضبط کنید:

می‌توانید صحبت های خودتان را ضبط کنید یا به دانش‌آموزانتان اجازه دهید در طول درس دادنتان سخنرانی هایتان را ضبط کنند تا بتوانند برگردند و گوش کنند. همچنین می‌توانید دانش‌آموزان را تشویق کنید تا یادداشت‌های خود را سر کلاس بخوانند.

  • مناظره برگذار کنید:

یک مناظره ساختاریافته یک راه واقعا سودمند برای یادگیرندگان شنیداری است تا ایده های خود را منتقل کنند. این کار در تمام مقاطع تحصیلی و در همه رشته ها قابل انجام است.

.

.

.

.

Auditory Learners

فهرست مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *