جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

پلتفرم مشاوره و کوچینگ تحصیلی

نویسنده:

حامد صالحی

12 نکته مطالعه برای دانش‌آموزان رشته کامپیوتر

12 نکته مطالعه برای دانش‌آموزان رشته کامپیوتر: یافتن بهترین راه برای مطالعه مطالب جدید می تواند شامل یادگیری در مورد خودتان باشد. یکی از راه‌هایی که برخی افراد روش‌های خود را محدود می‌کنند، ایجاد عادات خاص در رشته تحصیلی خود است. دانش آموزان رشته کامپیوتر اغلب مهارت های عملی زیادی برای کار و مطالعه دارند و استفاده از این مهارت ها می تواند به آنها کمک کند تا دانش آموزانی موفق و همه کاره شوند. در این مقاله 12 نکته مطالعه برای دانشجویان علوم کامپیوتر را مورد بحث قرار می دهیم که می توانید از آنها برای توسعه مهارت های نظری و عملی خود استفاده کنید.

12 نکته برای مطالعه دانش آموزان رشته کامپیوتر

شما می توانید از 12 نکته زیر برای رسیدن به موفقیتتان در رشته کامپیوتر استفاده کنید:

1. خارج از مدرسه دنبال یادگیری دروس باشید.

در حالی که مقدار زیادی از دانشی که یاد می گیرید ازمدرسه می آید، شما همچنین می توانید موضوعات درسی را خارج از مدرسه یادبگیرید. به عنوان مثال، اگر متوجه شدید که از موضوعی لذت می برید که فقط به طور خلاصه در طول کلاس مطرح شده است، می توانید در اوقات فراغت خود برای تحقیق در مورد آن موضوع استفاده کنید. همچنین می‌توانید درباره شرکت‌های علوم کامپیوتر، فناوری اطلاعات، هوافضا و دفاع تحقیق کنید تا بفهمید آنها در حال حاضر به چه مهارت‌هایی نیاز دارند.

 

12 نکته مطالعه برای دانش‌آموزان رشته کامپیوتر

 

2. مطالعات خود را به شب امتحان موکول نکنید.

این تقریباً برای هر موضوعی صادق است، به ویژه در مورد علوم کامپیوتر. از آنجایی که بسیاری از کلاس های علوم کامپیوتر دارای امتحانات عملی هستند، مطالعه لحظه آخری به ندرت جواب می دهد. این می‌تواند باعث شود تا از استرس ناشی از تلاش برای یادگیری مهارت‌های جدید درست قبل از امتحانات یا آزمون‌های دیگر دوری کنید و به شما این امکان را می‌دهد که در طول آزمون آرامش داشته باشید زیرا نگران موضوعات لحظه آخری که سعی کرده‌اید یاد بگیرید، نیستید. به عنوان مثال، اگر یک کلاس مهندسی کامپیوتر با امتحانی برای تعمیر کامپیوتر دارید، مطالعه راه های انجام این کار در آخرین لحظه می تواند در طول امتحان برای شما استرس ایجاد کند.

 

3. از دروس تئوری کامپیوتر غافل نشوید.

اکثر کلاس ها برای دانش آموزان رشته کامپیوتر عملی هستند، اما یادگیری دروس تئوری همچنان می تواند مفید باشد. یکی از راه‌هایی که می‌توانید این کار را انجام دهید، مطالعه برترین شرکت‌های طراحی رایانه است تا مسیرهایی را که آن شرکت‌ها با طراحی‌های خود پیش میبرند، ببینید. راه دیگری که می‌توانید دانش نظری را بیاموزید، مشاهده ایده‌های جدید برای رایانه‌ها و اینکه مردم چه ایده‌هایی را آزمایش می‌کنند و در صنعت اعمال می‌کنند، است.

 

4. مهارت های کاربردی کامپیوتر خود را افزایش دهید.

بیشتر مهارت‌های کاربردی کامپیوتری که میتوانید یادبگیرید از طریق دوره‌هایی که میگذرانید می باشد، اما برخی از آنها را خودتان می‌توانید یاد بگیرید. به عنوان مثال، تمرین درست کردن اپلیکیشن های ساده می تواند به شما کمک کند تا در مورد برنامه نویسی چیزهای زیادی یاد بگیرید که ممکن است کلاس ها به شما آموزش ندهند. همچنین شما می توانید سخت افزار کامپیوتر و حتی طراحی و ساخت کامپیوتر خود را با دستای خودتان بچینید و برای رفع هر مشکل سخت افزاری تمرین کنید.

 

5. با اساتید و سایر دانش آموزان ارتباط برقرار کنید

یکی از چالش هایی که دانش آموزان رشته کامپیوتر ممکن است با آن مواجه شوند این است که بسیاری از مطالعات آنها شخصی است و تعامل آنها با دیگران کم است. یکی از راه‌های غلبه بر این چالش، تماس با معلمان در ساعات اداری است، حتی زمانی که برای انجام تکالیف و تست‌ها به کمک نیاز ندارید. شبکه سازی با آنها می تواند به شما کمک کند تا با تغییرات در این زمینه و برخی از جدیدترین تحقیقاتی که انجام داده اند در تماس باشید.

صحبت کردن با اساتیدتان همچنین می تواند به شما در ایجاد ارتباطات پایدار و کمک به جستجوی شغل آینده خود در زمانی که به دنبال اولین شغل خود هستید، کمک کند.

 

6. استراحت کنید.

استراحت و آرامش در مواقعی که نیاز دارید جزء اصلی مطالعه برای هر دانش آموزی است. کار مداوم بر روی تکالیف می تواند به خستگی و افزایش نرخ فرسودگی منجر شود. وقت گذاشتن برای استراحت می تواند به شما در حل مشکلات پیچیده، طراحی راه حل های خلاقانه کمک کند و اطمینان حاصل کند که به نیازهای اساسی خود مانند خوردن و خوابیدن رسیدگی می کنید. استراحت در هنگام بیماری می تواند به بهبودی سریعتر شما کمک کند و درک اینکه چه زمانی برای مراقبت از خود نیاز به غیبت در کلاس یا کار دارید می تواند یکی از مؤلفه های مهم موفقیت شما باشد.

 

7. برنامه ریزی مناسبی برای مطالعه داشته باشید.

از آنجایی که یادگیری عناصر عملی علوم کامپیوتر زمان زیادی طول می کشد، مهم است که برنامه ریزی مناسبی برای مطالعه خود ایجاد کنید. ممکن است مدارس و دانشگاه ها زمان های خاصی را برای مطالعه در نظر بگیرند، مانند یک روز مطالعه در طول امتحانات نهایی، اما این روزی است که می توانید قبل از امتحانات نهایی برای استراحت و استراحت استفاده کنید. ایجاد یک روز هفتگی که در آن مطالعه می کنید می تواند به شما کمک کند بهره وری خود را افزایش دهید و اطلاعاتی را که برای امتحانات مهم هستند به خاطر بسپارید. هنگامی که برنامه خود را ایجاد می کنید، سعی کنید روزها و زمان هایی را انتخاب کنید که بتوانید از حواس پرتی مانند رویدادهای ورزشی و فعالیت های باشگاهی خلاص شوید.

12 نکته مطالعه برای دانش‌آموزان رشته کامپیوتر

 

8. مهارت های ریاضی خود را افزایش دهید

 توسعه مهارت های ریاضی می تواند به شما کمک کند دانش آموز رشته کامپیوتر همه کاره تری باشید و به شما امکان می دهد مطالبی را که استفاده می کنید درک کنید.شما می توانید مهارت های ریاضی خود را با صحبت با دانش آموزان و اساتید ریاضی و تحقیق در مورد نحوه انجام آنها با استفاده از اینترنت تقویت کنید.

9. یاد بگیرید چگونه بنویسید

دانش آموزان و دانش جویان علوم کامپیوتر زمان زیادی را صرف یادگیری نحوه نوشتن کد و استفاده از زبان‌های برنامه‌نویسی می‌کنند، اما توانایی نوشتن به زبان ساده می‌تواند به شما در توسعه مهارت‌ها برای مشاغل مختلف کمک کند. نوشتن به زبان ساده همچنین می تواند به شما کمک کند تا بفهمید که علوم کامپیوتر، مردم و زبان چگونه به هم مرتبط هستند. یادگیری نحوه نوشتن این امکان را دارد که به شما در بیان ایده های خود و پشتیبانی از استدلال های نظری و عملی از طریق استدلال منطقی و بلاغت کمک کند. استفاده از نوشتن برای بیان خود در خارج از دانشگاه و مدرسه نیز می تواند به شما در استراحت و آرامش در زمان نیاز به استراحت کمک کند.

 

10. از تمام منابع موجود استفاده کنید

استفاده از هر منبعی که در دسترس شماست می تواند به شما کمک کند دانش آموز همه کاره تری باشید. دانشگاه‌ها و مدارس ممکن است انواع مختلفی از امتیازات و تخفیف‌های دانشجویی را برای برنامه‌هایی که می‌توانید برای توسعه مهارت‌های علوم رایانه‌تان استفاده کنید، ارائه دهند.توانایی استفاده از اینترنت به روشی قابل اعتماد نیز می تواند به شما کمک کند تا راه حل های سریعی برای مشکلات پیدا کنید و فهرستی از مکان هایی که می توانید برای آشنایی با موضوعاتی که با آنها ناآشنا هستید، تهیه کنید.

 

12 نکته مطالعه برای دانش‌آموزان رشته کامپیوتر

11. دوره های کارآموزی را بگذرانید

پیگیری دوره های کارآموزی در زمانی که دانشجو و حتی دانش آموز هستید می تواند راهی عالی برای یادگیری مهارت های جدید و ایجاد زمان برای مطالعه باشد. دوره های کارآموزی اغلب به شما تجربه دنیای واقعی می دهد که کلاس ها نمی توانند ارائه دهند. آنها همچنین به شما اجازه می دهند هر مهارت یا دانشی را که به دست آورده اید تمرین کنید و آن را در چالش ها و اهداف در یک محل کار به کار ببرید. دوره های کارآموزی می تواند به شما کمک کند تا با افراد حرفه ای در این زمینه ارتباط برقرار کنید و تعیین کنید که چه نقش هایی را می خواهید در آینده دنبال کنید.

 

12. یک وب سایت شخصی ایجاد کنید

ایجاد یک وب سایت شخصی و به روز نگه داشتن آن می تواند به شما در استفاده از مهارت های عملی که در دوران تحصیل آموخته اید کمک کند. وب سایت شما می تواند چندین مصنوع مهم را در خود جای دهد، از جمله رزومه شما، پروژه هایی که انجام داده اید یا در حال کار روی آنها هستید و … . استفاده از وب‌سایت شخصی‌تان می‌تواند نشان دهد که مهارت‌هایی دارید که کارفرمایان می‌خواهند و به شما کمک می‌کند تا دوره‌های کارآموزی و حتی نقش‌های تمام وقت آینده در شرکت‌های علوم رایانه را به دست آورید. در نهایت، یک وب سایت شخصی ممکن است به دیگران کمک کند تا با شما ارتباط برقرار کنند این ایده ها به شما کمک می کند تا راه های مختلفی را برای رویارویی با چالش های حوزه خود ایجاد کنید.

 

 

 

فهرست مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *