جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

پلتفرم مشاوره و کوچینگ تحصیلی

نویسنده:

حامد صالحی

دانشگاه الزهرا تهران

امروزه مهم ترین موردی که باعث جلب توجه دانشجویان می شود، سطح علمی دانشگاه ها و امکاناتی است که در دانشگاه می توانند در اختیار داشته باشند، در واقع همه خواستار تحصیل در محیطی هستند، که بتوانند به درجات علمی بالاتری دست یابند، چون در اینصورت آاینده کاری آنها نیز تضمین می شود، خوشبختانه دانشگاه الزهرا با داشتن ویژگی های  بارز مانند سطح علمی بالا، امکانات عالی دانشگاهی و محیطی فوق العاده عالی توانسته است در لیست دانشگاه های برتر، علاقه مندان به تحصیل قرار بگیرد.

دانشگاه الزهرا تهران: امروزه مهم ترین موردی که باعث جلب توجه دانشجویان می شود، سطح علمی دانشگاه ها و امکاناتی است که در دانشگاه می توانند در اختیار داشته باشند، در واقع همه خواستار تحصیل در محیطی هستند، که بتوانند به درجات علمی بالاتری دست یابند، چون در اینصورت آاینده کاری آنها نیز تضمین می شود، خوشبختانه دانشگاه الزهرا با داشتن ویژگی های  بارز مانند سطح علمی بالا، امکانات عالی دانشگاهی و محیطی فوق العاده عالی توانسته است در لیست دانشگاه های برتر، علاقه مندان به تحصیل قرار بگیرد.

دانشگاه الزهرا تهران

دانشگاه الزهرا تهران چگونه است؟

سابقه دانشگاه الزهرا به سال ۱۳۴۳ برمی‌گردد، در آن زمان این مکان به عنوان یک مدرسه عالی دختران از طرف شورای مرکزی دانشگاه های ایران تصویب شد، و در سال ۱۳۵۴  از لحاظ قانونی به یک محل آموزشی دولتی غیر انتفاعی مبدل شد و در لیست دانشگاههای برتر کشور قرار گرفت، لازم به ذکر است که در آن زمان شرایط پذیرش تا سال 1357 از طریق آزمون های سراسری انجام می شد.

 

دانشگاه فرح پهلوی دارای چهار دانشکده شامل علوم پایه، ادبیات، علوم انسانی، علوم مدیریت و اقتصاد هنر بود.

از ویژگی های دیگراین دانشگاه می توان به داشتن مهدکودک،  استخر، رستوران، سالن های ورزشی اشاره کرده، که معمولاً در سال ۱۳۵۷جزو محبوب‌ترین دانشگاه‌ها به حساب می‌آمد.

مزیت های ثبت نام در دانشگاه الزهرا چیست؟

دانشگاه الزهرا در سال ۱۳۴۳ بنا شده است و قبل از انقلاب با نام دانشگاه فرح پهلوی شناخته می شد.

این دانشگاه که در ناحیه ده ونک تهران می باشد، جزو دانشگاه های برتر است که رتبه ۱۰۰۰ جهان را به خود اختصاص داده است،  در واقع جزو  بهترین دانشگاه ها ایران می باشد که از لحاظ علمی فوق العاده قوی است.

همچنین از لحاظ تفریحی و مراکز تجاری در منطقه خوبی از شهر تهران قرار دارد و از موقعیت جغرافیایی خوبی برخوردار است.

 

دانشگاه الزهرا تهران فقط مختص تحصیل دختران می باشد، و با توجه به اینکه همه افرادی که در این دانشگاه مشغول به تدریس هستند دارای سطح علمی بالایی می باشند، پس اگر کسی با سطح علمی متوسط بتواند برای ادامه تحصیل وارد این دانشگاه شود، خیلی راحت می تواند به درجات علمی بالایی دست یابد. که در اینصورت می تواند به موفقیت های چشمگیری در آینده دسترسی پیدا کند.

امکانات دانشگاه الزهرا تهران

دانشگاه الزهرا تهران معمولاً نسبت به دانشگاههای دیگر بزرگ بوده، و دارای محیطی بسیار عالی و ساختمان‌های نوساز، ظاهری بسیار جذاب و شیک است.

با داشتن فضای سبز و محیطی دلنشین باعث شده است تا یک بستری بسیار مناسب و زیبا برای ادامه تحصیل برای بانوان به وجود بیاید.

از مزیت‌های دیگر تحصیل در این دانشگاه این می باشد که تمام غذاهایی که در این دانشگاه آماده می شود از کیفیت فوق العاده بالایی برخوردار بوده و اکثر افرادی که در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند از این لحاظ نیز راضی می باشند.

در محوطه خوابگاه استخر هم وجود دارد که جزو ویژگی های مهمی می باشد.

همچنین وجود اینترنت با سرعت عالی در این دانشگاه باعث شده است، تا تمام دانشجویان به راحتی بتوانند نیازهای خود را در رابطه با دسترسی به منابع مختلف، در مورد مطالب علمی به راحتی رفع نمایند.

همچنین از مزیت‌های دیگر وجود پیست دوچرخه در دانشگاه می باشد و یا اسکیت ورزش های دیگری که تمام دانشجویان در تایم آزاد خود به راحتی می‌توانند اوقاتی بسیار خوب و دلنشین را با دوستان خود تجربه نمایند.

دانشگاه صنعتی امیرکبیر

قوانین دانشگاه

با توجه به اینکه این دانشگاه دارای قوانین مخصوص به خود است، پس بهتر است که دانشجویان قبل از 9 شب در خوابگاه باشند.

در واقع یک نظم خاص با قانونمندی منظم بر این دانشگاه و خوابگاه حاکم است، که باعث شده  تمام دانشجویان به راحتی بتوانند در محیطی امن و آرام به درجات علمی بالاتری دست پیدا کنند.

و معمولاً اکثر افرادی که از این دانشگاه فارغ التحصیل می شوند به راحتی می تواند آینده شغلی تضمین شده ای داشته باشد، چون از لحاظ علمی در سطح فوق العاده بالایی قرار دارد.

رشته های این دانشگاه

این دانشگاه اکنون در منطقه ده ونک تهران قرار دارد و دانشکده های این دانشگاه شامل:

 •  علوم تربیتی
 •  روانشناسی
 •  علوم اجتماعی اقتصادی
 •  ادبیات
 •  زبان‌ها و تاریخ
 •  فنی و مهندسی
 •  تربیت بدنی
 •  علوم پایه
 •  پژوهشکده زنان
 •  الهیات
 •  هنر

همچنین داشتن کتابخانه مخصوص نابینایان نیز جزو ویژگی های بارز این دانشگاه به حساب می آید.

وسعت این دانشگاه معمولا برابر با9 هکتار است و علاوه بر داشتن فضای فیزیکی دانشکده ها دارای اماکن تفریحی و ورزشی مناسب برای دانشجویان میباشد.

شرایط پذیرش

افرادی که علاقه مند به تحصیل در دانشگاه الزهرا هستند، نیاز به  شرایط خاص برای پذیرش در این دانشگاه نیست، و تمام داوطلبان باید دارای رتبه مناسب، برای پذیرش در رشته های این دانشگاه باشند.

بعضی از متقاضیان و علاقمندان به تحصیل فکر می‌کنند که یکی از بحث‌های مهم که برای ثبت نام در دانشگاه الزهرا وجود دارد، بحث چادر و یا حجاب، اجباری می باشد در صورتی که اینگونه نیست و تمام متقاضیان می توانند با شرکت در کنکور سراسری و کسب رتبه مناسب به گونه ای که مجاز به تحصیل در رشته های مربوطه شوند، اقدام به ثبت نام کنند.

.

.

.

.

.

سایت دانشگاه الزهرا تهران

فهرست مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *