جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

پلتفرم مشاوره و کوچینگ تحصیلی

نویسنده:

حامد صالحی

دانش آموزان در کلاس احساس راحتی میکنند؟ _ 5 راه برای راحتی دانش آموزان سر کلاس

پنج راه برای ایجاد احساس راحتی در دانش آموزان: 1. دانش آموزان سر کلاس خود را معرفی کنند. 2. آشنایی با شما 3. درست کردن گروه های دو نفره 4. تشریح برنامه درسی 5. تعیین اهداف کلاس

سوال معلم: دانش آموزان در کلاس احساس راحتی میکنند؟

اولین روز، هفته و ماه مدرسه می تواند هم برای دانش آموزان و هم برای معلمان چالش برانگیز باشد. برخی مدارس ممکن است فقط یک بار در سال تغییر کلاس داشته باشند، در حالی که برخی دیگر ممکن است هر ماه ترکیب جدیدی از دانش آموزان داشته باشند.

 

پنج راه برای ایجاد احساس راحتی در دانش آموزان:

1. دانش آموزان سر کلاس خود را معرفی کنند.

 

دانش آموزان وقتی نام یکدیگر را بدانند احساس راحتی بیشتری خواهند کرد. اما رفتن به کلاس و معرفی خود میتواند خسته کننده باشد. در اینجا چند روش رایج برای مهیج کردن آن وجود دارد:

  • از دانش آموزان بخواهید خود را به یک دیگر معرفی کنند و سپس از هر دانش آموز بخواهید که شریک خود را به کلاس معرفی کند. این روش کمک می‌کند تا فشار از روی یک نفر برداشته شود.
  • دانش‌آموزان را وادار کنید تا برچسب‌هایی با نام خود بسازند که در ماه اول روی میز خود بچسبانند. با کشیدن تصویری زیر نام خود که نشان دهنده ی شخصیت آنهاست، آن را جالب تر کنید و از آنها بخواهید که این تصویر را برای یکدیگر توضیح دهند.
  • از دانش‌آموزان بخواهید خود را به کلاس معرفی کنند، اما به‌جای برنامه‌های معمول، از دانش‌آموزان بخواهید نام خود را بگویند و چیزی مانند لحظه‌ای شرم‌آور، بزرگترین آرزوی آینده، شادترین خاطره، جالب‌ترین جایی که بازدید کرده‌اند و … را بگویند.

دانش آموزان در کلاس احساس راحتی میکنند؟ _ 5 راه برای راحتی دانش آموزان سر کلاس

2. آشنایی با شما

فعالیت‌های یخ‌شکن، به‌ویژه آن‌هایی که دانش‌آموزان را به صحبت و خندیدن وادار می‌کند، واقعاً می‌تواند به دانش آموزان کمک کند که هنگام آشنایی با شما و یکدیگر احساس راحتی کنند. در طول فعالیت یخ شکن، مطمئن شوید که شما نیز درگیر آن شوید!

 

3. درست کردن گروه های دو نفره

آشنایی با یک فرد دیگر در کلاس به همه کمک می کند تا کمی احساس راحتی کنند. دانش آموزان خجالتی اغلب اوقات راحت تر با یک نفر صحبت می کنند تا با کل گروه.

 

4. تشریح برنامه درسی

دانش‌آموزان ممکن است وقتی نمی‌دانند هر روز در کلاس شما چه خواهند کرد، نگران باشند. با تشریح واضح برنامه درسی و انتظارات خود در هفته اول کلاس‌ها، به دانش آموزان خود اجازه می‌دهید تا بدانند که یک روز/هفته/ماه/سال معمولی با شما چگونه است، که باعث می‌شود احساس راحتی بیشتری داشته باشند.

همچنین بهتر است تاریخ های اصلی آزمون ها و ارائه ها را به آنها بگویید.

 

5. تعیین اهداف کلاس

هدف گذاری می تواند در آغاز سال تحصیلی جدید بسیار انگیزه دهنده باشد. تعیین اهداف همچنین باعث می شود دانش آموزان متوجه شوند که می خواهند در طول سال روی چه چیزی تمرکز کنند.

برای معلمان، هدف گذاری می تواند یک معدن طلا باشد!

هدف گذاری به شما کمک می کند تا بفهمید دانش آموزان از کلاس شما چه می خواهند. ممکن است ایده های خوبی برای درس ها به شما بدهد و به شما کمک کند تا برنامه درسی را متناسب با نیازهای خاص آن ها تنظیم کنید.

 

 

 

اگر ایده دیگری برای ایجاد احساس راحتی در دانش آموزان در کلاس دارید، لطفاً آنها را در بخش نظرات زیر به اشتراک بگذارید!

 

..

..

 5Ways to Make Students Feel Comfortable in Your Class

فهرست مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *