جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

پلتفرم مشاوره و کوچینگ تحصیلی

نویسنده:

حامد صالحی

آیا آموزش در خانه برای شما و فرزندتان مناسب است؟(هوم اسکول)

هوم اسکول

آیا آموزش در خانه برای شما و فرزندتان مناسب است؟(هوم اسکول): با توجه به افزایش روزافزون والدینی که مایلند فرزندانشان آموزشی متفاوت از آنچه در سیستم مدارس دولتی ارائه می شود، دریافت کنند، آموزش در خانه هر روز محبوب تر می شود.

در حال حاضر، تقریباً دو میلیون کودک در ایالات متحده در خانه تحصیل می‌کنند – و این تعداد سالانه حدود 10 درصد افزایش می‌یابد. در حالی که برخی از آمریکایی‌ها به شدت مخالف آموزش در خانه هستند، مطالعات نشان می‌دهد که بچه‌هایی که در خانه آموزش می‌بینند در آزمون‌های استاندارد به خوبی عمل می‌کنند، در دانشگاه عالی می‌شوند، به یادگیرندگانی خودراهبر تبدیل می‌شوند و در بزرگسالی در شغل خود موفق میشوند.

با این وجود، اگر در مورد گزینه آموزش در خانه به فرزندان خود فکر می کنید، عوامل زیادی وجود دارد که باید در نظر بگیرید تا مطمئن شوید که برای آنها مفید خواهد بود.

برای والدینی که به فکر آموزش در خانه فرزندان خود هستند، در زیر لیستی از مزایا و معایب وجود دارد. این فهرست از تجربیات روزانه بسیاری از خانواده‌ها از سراسر ایالات متحده که به آموزش خانگی به عنوان جایگزینی برای سیستم مدارس دولتی روی آورده‌اند، مشتق شده است.

توانایی آموزش آنچه که می خواهید، در زمانی که می خواهید

احتمالاً بزرگترین مزیت آموزش در خانه، توانایی انتخاب برنامه درسی فرزندتان است. شما انتخاب می کنید که فرزندتان چه چیزی را مطالعه کند، چه زمانی و برای چه مدت مطالعه کند. هیچ کس بهتر از شما فرزند شما را نمی شناسد.

اگر می خواهید زمان بیشتری را صرف مطالعه ریاضی کنید، می توانید این کار را انجام دهید. اگر تاریخ از اهمیت خاصی برخوردار است، می توانید آن را در برنامه درسی فرزندتان قرار دهید. کودکان همچنین این توانایی را دارند که زمان بیشتری را صرف تمرکز بر مطالعات خود در زمینه های مورد علاقه، مانند هنر یا علم کنند.

در حالی که آموزش در خانه از بسیاری جهات می تواند بسیار سخت باشد، از یک جهت می تواند تسکین بزرگی باشد. خانواده هایی که فرزندان خود را در خانه آموزش می دهند، دیگر تحت محدودیت برنامه روزانه، هفتگی و ماهانه تحمیل شده توسط سیستم مدارس دولتی نیستند.

 

آیا آموزش در خانه برای شما و فرزندتان مناسب است؟(هوم اسکول)

 

افزایش ایمنی عاطفی و جسمی

این روزها قلدری در اکثر مدارس دولتی رایج است. این نه تنها از نظر عاطفی آسیب رسان است، بلکه دریافت آموزش و یادگیری خوب را برای برخی از بچه ها غیرممکن می کند.

متاسفانه مواد مخدر و باندها در سیستم مدارس دولتی نیز چهره خود را نشان می دهند. آموزش در خانه از همه این تأثیرات بالقوه مضر جلوگیری می کند. سایر تأثیرات منفی که آموزش در خانه از آنها اجتناب می کند عبارتند از فشار همسالان، رقابت و مسائل مربوط به عزت نفس ضعیف.

در طول سال های دبیرستان، بیشتر دختران برای حفظ سطح بالایی از عزت نفس تلاش می کنند. مطالعات نشان می دهد که دخترانی که در خانه آموزش می بینند، عزت نفس بالایی دارند که در تمام سال های دبیرستان دست نخورده باقی می ماند.

بهره وری بیشتر

در اکثر کلاس های درسی مدارس دولتی به ازای هر 20 تا 30 کودک 1 معلم وجود دارد. نه تنها هر کودک در یک مدرسه دولتی آموزش های انفرادی بسیار کمی از معلم خود دریافت می کند، بلکه در نهایت کارهای غیرضروری زیادی نیز انجام می دهد.

در یک محیط مدرسه خانگی، کودکان اغلب می توانند در چند ساعت کاری را انجام دهند که در تمام طول روز انجام می شود. چه‌هایی که در مدارس دولتی شرکت می‌کنند معمولاً تکالیف زیادی دارند – زیرا محیط کلاس برای به دست آوردن موفقیت‌های زیاد مناسب نیست. بچه‌های آموزش‌دیده در خانه به ندرت تکالیف دارند، زیرا تکالیف در حالی که کلاس در حال برگزاری است تکمیل می‌شود.

آزادی مذهب

اعتقادات و ارزش های مذهبی برای بسیاری از خانواده ها مهم است. آموزش در منزل به والدین این امکان را می دهد که باورهای دینی و نظام ارزشی خود را در برنامه آموزشی دانش آموزان خود بگنجانند.

روابط بهتر

برخی از مخالفان آموزش در خانه ادعا می‌کنند که کودکانی که در خانه تحصیل می‌کنند کمتر اجتماعی و درونگراتر از کودکانی هستند که به طور عمومی و در مدارس رسمی تحصیل کرده‌اند.

کودکانی که در خانه آموزش می بینند نه تنها به اندازه دانش آموزان تحصیل کرده عمومی باهوش هستند، بلکه از نظر عاطفی پایدارتر هستند، رفتارهای مخرب کمتری از خود نشان می دهند و از نظر اجتماعی کاملاً ماهر هستند. همانطور که قبلا ذکر شد، به عنوان بزرگسالان، کودکانی که در خانه آموزش می بینند، هم در روابط بین فردی و هم در روابط شغلی خود موفق هستند.

افزایش ثبات

مطالعات موردی نشان می‌دهد که کودکانی که در خانه آموزش می‌بینند، برای مقابله با چالش‌هایی که ممکن است با آن‌ها مواجه شوند، مانند مرگ یکی از عزیزان، بیماری یا تغییر زندگی مانند یک حرکت، مجهزتر هستند.

استراحت بیشتر

مطالعات اخیر نشان داده اند که خوابیدن به میزان مناسب برای سلامت عاطفی و جسمی کودکان بیش از تصور ما مهم است – به ویژه برای جوانان در سنین نوجوانی. گاهی اوقات خوابیدن، فقط کمی، همان چیزی است که دکتر دستور داده است. برخی از کودکانی که در مدارس دولتی تحصیل می کنند، خسته به مدرسه می روند و به دلیل عادات بد خواب، خسته به خانه می آیند.

 

با وجود اینکه آموزش در خانه مزایای زیادی دارد، معایب متعددی نیز دارد. دوستان کمتر، کمبود فعالیت های فوق برنامه و فرصت محدود برای تعامل با سایر کودکان تنها چند مورد هستند. در زیر ما رایج ترین شکایات از سوی دانش آموزان خانگی را فهرست کرده ایم.

افزایش استرس

زندگی در حال حاضر برای بسیاری از ما به اندازه کافی استرس زا است، اما اگر در خانه به فرزندان خود آموزش می دهید، می تواند استرس بیشتری داشته باشد. اولاً، آموزش در خانه زمان و تلاش زیادی را می طلبد. هر روز باید دروس آماده شود و به کودکان آموزش داده شود. وقت گیر است و می تواند انرژی شما را کاهش دهد.

همانطور که بسیاری از مردم تصور می کنند، آموزش در خانه پشت میز آشپزخانه با کتاب های درسی و برگه ها سپری نمی شود. آموزش در خانه می تواند از نظر جسمی و احساسی بسیار خسته کننده باشد.

آیا آموزش در خانه برای شما و فرزندتان مناسب است؟(هوم اسکول)

ممکن است گران باشد

آموزش در خانه ارزان نیست، به خصوص اگر درآمد زیادی ندارید.

برای بار اضافی بچه آماده شوید

همه ما بچه هایمان را دوست داریم. و چرا در وهله اول به آموزش خانه فرزندان خود فکر می کنید؟ واضح است، زیرا شما آنها را دوست دارید. اما بیایید واقعی باشیم، 24 ساعت شبانه روز بودن با فرزندانتان ممکن است کمی سخت باشد. اگر تصمیم دارید فرزندان خود را در خانه آموزش دهید، آماده باشید که همیشه با آنها باشید. اگر نمی توانید اینقدر کنار بچه هایتان باشید، ممکن است بخواهید در تصمیم خود برای مدرسه خانگی تجدید نظر کنید.

فعالیت های فوق برنامه محدود

والدینی که فرزندان خود را در خانه آموزش می دهند، باید فعالیت های فوق برنامه را انجام دهند. این می‌تواند یک فرآیند زمان‌بر باش.

وقتی بچه‌ها به سنین نوجوانی می‌روند و به ورزش علاقه‌مند می‌شوند، سخت‌تر می‌شود. در حالی که ورزش های اجتماعی معمولاً برای بچه های کوچکتر در دسترس است، نوجوانانی که در خانه آموزش می بینند اغلب با فرصت محدودی برای شرکت در ورزش های گروهی مواجه می شوند. در حالی که برخی از مدارس دولتی به بچه های آموزش خانگی اجازه می دهند در برنامه های دو و میدانی خود شرکت کنند، بسیاری از آنها این کار را نمی کنند.

 

 

 

 


نظر شما چیست؟ اگر شما از آموزش خانگی برای فرزندانتان استفاده می کنید، نظر شما درباره مزایا و معایب این روش چیست؟

 

 

 

Is Homeschooling Right for You and Your Child

فهرست مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *