جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

پلتفرم مشاوره و کوچینگ تحصیلی

نویسنده:

حامد صالحی

دانشگاه صنعتی اصفهان

دانشگاه صنعتی اصفهان، اولین دانشگاه بزرگ واقع در شمال غربی شهر اصفهان می باشد. این دانشگاه در ابتدا زیر مجموعه دانشگاه صنعتی شریف یا دانشگاه صنعتی آریامهر تهران قرار داشت بعد از سال 1357 این دانشگاه از دانشگاه صنعتی شریف جدا شد و به صورت مستقل فعالیت خود را در اصفهان آغاز نمود.

دانشگاه صنعتی اصفهان: دانشگاه صنعتی اصفهان، اولین دانشگاه بزرگ واقع در شمال غربی شهر اصفهان می باشد. این دانشگاه در ابتدا زیر مجموعه دانشگاه صنعتی شریف یا دانشگاه صنعتی آریامهر تهران قرار داشت بعد از سال 1357 این دانشگاه از دانشگاه صنعتی شریف جدا شد و به صورت مستقل فعالیت خود را در اصفهان آغاز نمود.

این دانشگاه از 21 دانشکده و پژوهشکده در دو گروه فنی و مهندسی و علوم پایه تشکیل شده و حدود 194 رشته تحصیلی در این دو گروه آموزشی ارائه می شود. در این دانشگاه تعداد دانشجوها در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد 10400 نفر  و تعداد دانشجوها در مقطع دکتری  تا اکنون 4250 نفر می باشد و همچنین، تعدادی دانشجوی خارجی از کشورهای سودان و لبنان پذیرا می باشد.

از آنجا که در زمان تاسیس علاوه بر دانشگاه های موجود در کشور که موضوع اصلی آن ها مباحث درسی و فعالیت های آکادمیک بود، دانشگاه صنعتی اصفهان با هدف تاکید بر مسائل فناوری و صنعت کشور تاسیس شد تا دانش آموختگان این دانشگاه بتوانند مشکلات صنعت را شناسایی و راه حل مناسب را برای آن ها بر گزینند. در ادامه این مقاله قصد داریم برای آشنایی شما با دانشگاه صنعتی اصفهان، به توضیحاتی درباره مزایا و معایب و امکانات این دانشگاه بپردازیم.

دانشگاه صنعتی اصفهان

معرفی دانشگاه صنعتی اصفهان

  • دانشگاه صنعتی اصفهان با 478 هیأت علمی با مرتبه استاد، دانشیار، استادیار و مربی از سطح علمی بسیار بالایی برخوردار می باشد و دانش آموختگان این دانشگاه با بهره مندی از اساتید خبره این دانشگاه و تدریس بر اساس شیوه های نوین، فرصت های بزرگی در زمینه شغلی و تحصیلی در داخل و خارج از ایران برایشان فراهم می شود.
  • ساختار دانشگاه صنعتی اصفهان هم مانند دانشگاه صنعتی شریف از نظر شیوه تدریس بر اساس ساختار دانشگاه ام آی تی در آمریکا می باشد. یعنی به جای اینکه بر مطالب آکادمیک توجه شود، تدریس بیشتر به صورتی است که دانشجویان بتوانند از طریق ارتباط با صنعت مباحث آموخته شده را به کار بگیرند.
  •  تعداد دانشکده های موجود در دو گروه فنی و مهندسی و علوم پایه حدود 14 دانشکده می باشد. که هر کدام از این دانشکده ها تعداد زیادی رشته های تحصیلی در زیر مجموعه این دو گروه ارائه می دهند. در ادامه این مقاله دانشکده ها و رشته های این دانشگاه به صورت خلاصه طبق جدول ارائه شده است.
  •  دانشجویان به همراه اساتید خود در تمامی مقاطع تحصیلی می توانند در زمینه های تحقیقاتی متفاوت از قبیل ارتباطات، کامپیوتر و…. در پژوهشکده های مرتبط با حوزه ی تحصیلی در این دانشگاه به تحقیق بپردازند و نیاز های صنعتی کشور را برآورده نمایند. در ادامه مقاله اسامی پژوهشکده ها و قطب های آموزشی این دانشگاه در جدول زیر ارائه شده است.

دانشگاه صنعتی امیرکبیر

 

 

مزایا و معایب تحصیل در دانشگاه صنعتی اصفهان

 

  • ≡ بر اساس رتبه بندی یوز نیوز سال 2021 از بین دانشگاه های صنعتی کشور شامل دانشگاه صنعتی امیر کبیر، صنعتی شریف، صنعتی خواجه نصیر و … دانشگاه صنعتی اصفهان در رتبه بالاتری قرار گرفته است و در کشور نیز در رتبه چهارم قرار دارد.
  • ≡ پردیس دانشگاه صنعتی اصفهان برای آن دسته از دانشجویانی که امکان تحصیل در دانشگاه های خارج از کشور را ندارند تاسیس شد، تا دانشجویان بتوانند با پرداخت شهریه از امکانات آموزشی این دانشگاه استفاده نمایند. در حال حاضر تعداد 1124 نفر دانشجوی کارشناسی، 425 نفر دانشجوی ارشد و 202 نفر دانشجوی دکتری فارغ التحصیل و مشغول به تحصیل در این دانشگاه می باشند.
  • ≡ ظرفیت خوابگاه دانشجویان این دانشگاه ممکن است با پذیرش تعداد زیادی دانشجو کم باشد. بنابراین، دانشجویان در صورتی که قصد تحصیل و استفاده از امکانات این دانشگاه را دارند می توانند با پرداخت هزینه خوابگاه دانشجویی، از خوابگاه های بیرون از دانشگاه استفاده نمایند.
  • ≡ برخی از اساتید دانشگاه صنعتی اصفهان ممکن است در زمان انجام پروژه درسی و نمره دهی به دانشجویان سخت گیری بیشتری نسبت به دانشجویان داشته باشند.

.

.

.

.

سایت دانشگاه صنعتی اصفهان

 

فهرست مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *