جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

پلتفرم مشاوره و کوچینگ تحصیلی

نویسنده:

حامد صالحی

بهزاد رضوی

بهزاد رضوی استاد دانشگاه ایرانی-آمریکایی مهندسی برق دانشگاه یو سی ال ای و فارغ‌ التحصیل دانشگاه صنعتی شریف و دانشگاه استنفورد است. او نویسنده کتاب‌ های مرجعی در زمینهٔ میکرو الکترونیک مدارات RF است که در بسیاری از دانشگاه‌ های جهان تدریس می ‌شوند. وی همچنین مدیر آزمایشگاه مدارهای مخابراتی دانشگاه یو سی ال ای است.

 بهزاد رضوی استاد دانشگاه ایرانی-آمریکایی مهندسی برق دانشگاه یو سی ال ای و فارغ‌ التحصیل دانشگاه صنعتی شریف و دانشگاه استنفورد است. او نویسنده کتاب‌ های مرجعی در زمینهٔ میکرو الکترونیک مدارات RF است که در بسیاری از دانشگاه‌ های جهان تدریس می ‌شوند. وی همچنین مدیر آزمایشگاه مدارهای مخابراتی دانشگاه یو سی ال ای است.

او در سال ۲۰۱۲ برنده جایزه دانلد او پدرسن آی تریپل ای در حالت جامد شد.

تحصیلات

پروفسور بهزاد رضوی مدرک کارشناسی مهندسی برق را در سال 1985 از دانشگاه صنعتی شریف و کارشناسی ارشد و دکترای خود را در سال‌های 1988 و 1992 از دانشگاه استنفورد گرفت. او تا سال 1996 در آزمایشگاه‌های AT&T بل و هیولت-پاکارد اشتغال داشت. در سال 1996 به صورت دانشیار و سپس استاد مهندسی برق به دانشگاه کالیفرنیا ، لوس آنجلس (UCLA) پیوست. زمینۀ پژوهشی فعلی او فرستنده-گیرنده‌های بی‌سیم ، سنتزکننده‌های فرکانس ، حلقه‌های قفل فاز ، و بازیابی ساعت برای مخابرۀ پرسرعت داده ، و مبدل‌های داده را شامل می‌شود.

استاد رضوی از سال 1992 تا 1994 در دانشگاه پرینستون و در سال 1995 در دانشگاه استنفورد به عنوان استاد مدعو کار کرده است. او از سال 1993 تا 2002 در کمیتۀ برنامۀ فنی کنفرانس بین‌المللی مدارهای حالت جامد (ISSCC) و از سال 1998 تا 2002 در سمپوزیوم مدارهای VLSI عضویت داشته است. او همچنین به عنوان ویراستار میهمان و ویراستار مجلات IEEE Journal of Solid-State Circuits ، IEEE Transactions on Circuits and Systems ، و International Journal of High Speed Electronics کار کرده است.

جوایز

پروفسور رضوی در سال 1994 جایزۀ بئاتریس ISSCC ، در سال 1994 جایزۀ بهترین مقاله از کنفرانس اروپایی مدارهای حالت جامد ، در سال‌های 1995 و 1997 جایزۀ بهترین تریبون ISSCC ، در سال 1997 جایزۀ TRWبرای ابتکار در تدریس، در سال 1998 جایزۀ کنفرانس IEEE Custom Integrated Circuits برای بهترین مقاله ، و در سال 2001 جایزۀ ویراست اول مک گراوهیل را دریافت کرده است. او در سال 2001 به صورت مشارکتی جایزۀ جک کیلبی برای برجسته‌ترین مقالۀ دانشجویی و در سال 2001 جایزۀ بئاتریس را گرفته است و در سال 2006 جایزۀ تعالی در تدریس مارتین لاکهید ، در سال 2007 جایزۀ بهترین مدرس فنی UCLA ، و در سال‌های 2009 و 2012 جایزۀ بهترین مقالات میهمان CICC را گرفته است. او همچنین یکی از 10 مولف برتر 50 سال اخیر ISSCC بوده است. پروفسور رضوی در سال 2011 جایزۀ دانلد پدرسون مدارهای حالت جامد را دریافت کرد.

پروفسور رضوی عضو دائمی IEEE است ، به عنوان مدرس برجستۀ IEEE شناخته شده ، و کتاب‌های اصول طراحی سیستم‌های مبدل داده ، میکروالکترونیک RF ، طراحی مدارهای مجتمع CMOS ، طراحی مدارهای مجتمع برای مخابرات نوری ، و مبانی میکروالکترونیک را تألیف کرده است. کتاب‌های میکروالکترونیک RF ، طراحی مدارهای مجتمع CMOS به زبان‌های چینی ، ژاپنی ، کره‌ای ، و فارسی ، و کتاب مبانی میکروالکترونیک به زبان‌های کره‌ای و پرتقالی و فارسی ترجمه شده‌اند. او همچنین ویراستار کتاب‌های زیر می‌باشد:

Monolithic Phase Locked Loops and Clock Recovery Circuits

Phase-Locking in High-Performance Systems

.

.

.

.

.

کتابهای بهزاد رضوی

فهرست مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *