جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

پلتفرم مشاوره و کوچینگ تحصیلی

نویسنده:

حامد صالحی

کتاب عادات ثروتمندان (Rich habits)

در این مطلب در مورد کتاب عادات ثروتمندان (rich habits) نوشته ی تام کارلی صحبت میکنیم و به بررسی برخی از گفته های نویسنده در مورد عادات ثروتمندان میپردازیم. او در این کتاب ۲۰۰ رفتار مشترک میان پولدارها را شناسایی کرده و توضیح می‌دهد که عادات روزانه پولدارها و غیرپولدارها به شدت متفاوت است.

پولدارها چکار می‌کنند⁉️

کتاب عادات ثروتمندان اثر توماس کارلی درباره کتاب عادات ثروتمندان

تام کارلی، نویسنده آمریکایی برای مدت ۵ سال، عادات روزانه ۲۳۳ پولدار و ۱۲۸ فرد با وضع خراب مالی را دنبال کرد و کتاب پرفروش Rich Habits را نوشت. او در این کتاب ۲۰۰ رفتار مشترک میان پولدارها را شناسایی کرده و توضیح می‌دهد که عادات روزانه پولدارها و غیرپولدارها به شدت متفاوت است و با توجه به عادات روزانه یک شخص می‌توان وضعیت مالی‌اش را پیش‌بینی کرد. او در مورد این طبقه پولدار که درباره‌شان تحقیق کرده نوشته: “جالب اینجاست ۸۵ تا ۸۸ درصد میلیونرهای آمریکایی پولدارهایی خودساخته و نسل اولی هستند.”

توجه داشته باشید اگر در جامعه‌ای نگاه خوبی به ثروتمندان وجود ندارد، دلیل اصلی آن فقیر بودن دیگر افراد است. دو روش برای حل این موضوع وجود دارد، اول آنکه برای تبدیل شدن به یک فرد ثروتمند تلاش کنید و از رفتار افراد موفق تقلید نمایید. زمانیکه در جمع افراد بیکار یا فقیر قرار بگیرید به صورت ناخودآگاه همانند آنان تقلید خواهید کرد و در نتیجه فقیر می‌مانید یا شرایط اقتصادی‌تان از این هم بدتر خواهد شد.

اگر بیشتر به محیط اطراف خود توجه کنید خواهید دید که پیرامون افراد ثروتمند، همواره انسان‌های موفق و پولدار هستند و این رفتارها روی عادات و طرز فکرشان اثر می‌گذارد. اما برعکس، اطراف افراد فقیر و ناموفق همواره انسان‌هایی شکست خورده و با توان مالی نامناسب قرار دارند که این ارتباطات روی عاداتشان تأثیر می‌گذارد و همواره در همان سطح باقی می‌مانند.

کتاب عادات ثروتمندان بر این مسئله تأکید دارد که باید از ویژگی‌های اخلاقی و سبک زندگی جامعه‌ی ثروتمندان الگوبرداری کرد تا شما هم همانند آنان به ثروت زیادی دست یابید.

کتاب عادات ثروتمندان برای چه کسانی مناسب است؟

مطالعه‌ی این کتاب را به افرادی پیشنهاد می‌کنیم که دوست دارند راه‌های پولدار شدن را یاد بگیرند و وارد قشر ثروتمند جامعه شوند.

 

ده عادتی که در این کتاب گفته شده است را بدانیم

  • حدود ۶۳ درصد والدین پولدار بچه‌هایشان را مجبور می‌کنند که ماهی دو جلد یا بیشتر کتاب غیرداستانی بخوانند و فقط ۳ درصد بی‌پول‌ها چنین عادتی دارند.

 

  • حدود ۶۳ درصد پولدارها موقع رفتن سر کار به کتاب‌های صوتی گوش می‌دهند ولی فقط ۵ درصد بی‌پول‌ها چنین عادتی دارند.

 

  • حدود ۸۰ درصد پولدارها به دیگران زنگ می‌زنند تا تولدشان را تبریک بگویند ولی فقط ۱۱ درصد بی‌پول‌ها چنین کاری می‌کنند.

 

  • حدود ۷۰ درصد پولدارها روزانه کمتر از ۳۰۰ کالری هله‌هوله (junk food) مصرف می‌کنند و حدود ۹۷ درصد بی‌پول‌ها روزانه بیشتر از ۳۰۰ کالری هله‌هوله می‌خورند.

 

  • حدود ۸۱ درصد پول‌دارها کارهایی را که باید انجام بدهند لیست می‌کنند ولی فقط ۱۹ درصد بی‌پول‌ها to-do list دارند.

 

  • حدود ۸۰ درصد پولدارها روی ” یک” هدف مشخص تمرکز کرده‌اند و فقط ۱۲ درصد بی‌پول‌ها چنین کاری می‌کنند.

 

  • حدود ۷۶ درصد پولدارها چهار روز در هفته ورزش می‌کنند ولی ۲۳ درصد بی‌پول‌ها اهل ورزش مرتب هستند.

 

  • حدود ۶۷ درصد پولدارها اهداف‌شان را روزی کاغذ می‌آورند و فقط ۱۷ درصد بی‌پول‌ها از این کارها می‌کنند.

 

  • حدود ۸۸ درصد پولدارها روزی نیم ساعت یا بیشتر را به مطالعه با هدف کاری یا آموزشی می‌گذرانند و فقط ۲ درصد بی‌پول‌ها چنین عادتی دارند.

.

.

.

.

.

برای خرید کتاب به صورت الکترونیکی می‌توانید به سایت طاقچه مراجعه کنید.

فهرست مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *