جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

پلتفرم مشاوره و کوچینگ تحصیلی

نویسنده:

حامد صالحی

روز درس بخوانم یا شب؟ _ بهترین زمان برای مطالعه

توانایی‌های یادگیری شما مانند حافظه، هوشیاری یا مهارت‌های تفکر انتقادی می‌تواند در زمان‌های مختلف روز در سطوح مختلف باشد. به عنوان مثال، احتمالاً صبح ها حافظه بصری بهتری دارید در حالی که بعد از ظهر هوشیاری شما به اوج خود می رسد. بنابراین، ایجاد یک جدول زمانی مطالعه برای مطالعات شما تا حد زیادی به ماهیت برنامه درسی شما بستگی دارد. ممکن است مجبور شوید چند آزمایش مطالعه را در زمان‌های مختلف انجام دهید تا بفهمید کدام زمان برای شما مناسب‌تر است. با این حال، هنگامی که بهترین زمان برای مطالعه را مشخص کردید، ضروری است که با روال مطالعه خود سازگار باشید. سازگاری با برنامه مطالعه شما می تواند به بدن و ذهن شما کمک کند تا با برنامه روزانه خود سازگار شود و شما را در بهترین چارچوب ذهنی برای مطالعه خود نگه دارد. در نهایت، می توانید روال مطالعه خود را سازماندهی کنید تا موثرتر و کارآمدتر باشد.

سوال دانش آموز: روز درس بخوانم یا شب؟

داشتن عادات خوب مطالعه همیشه می تواند به شما کمک کند تا از مطالعه خود نهایت استفاده را ببرید. برنامه های مطالعه شخصی هستند و دانش آموزان مختلف به زمان های متفاوتی برای بهره وری خود رسیده اند. در حالی که برخی از دانش آموزان شب زنده دار هستند، برخی دیگر ممکن است در ساعات اولیه صبح به طور موثر مطالعه کنند.

پیدا کردن بهترین زمان برای مطالعه ممکن است کمی زمان و صبر نیاز داشته باشد، اما ارزش وقت گذاشتن را دارد. پیدا کردن بهترین زمان برای مطالعه می تواند بهره وری و عملکرد شما را افزایش دهد.

اطلاع از زمان‌بندی‌های مختلف مطالعه

مطالعه در صبح

مطالعه در صبح زود در میان بسیاری از دانش آموزان در سراسر جهان بسیار محبوب است. مغز ما در صبح بعد از یک خواب خوب و یک صبحانه مقوی بیشترین کارآمدی و هوشیاری را دارد. وقت صبح اغلب بهترین زمان برای یادگیری تئوری های جدید و درک مفاهیم پیچیده است.

مقدار کافی نور طبیعی موجود در صبح نیز می تواند به شما کمک کند هوشیار و متمرکز بمانید. این نور طبیعی هنگام مطالعه کردن یا نگاه کردن به صفحه کامپیوتر برای چشمان شما نیز بهتر است.

 

مطالعه در بعد از ظهر

مطالعات متعدد ثابت می کند که تفکر انتقادی و مهارت های تحلیلی شما بین ساعت 2 بعد از ظهر تا 5 بعد از ظهر کاملاً مؤثر است. در این مدت، مغز شما می تواند در یکپارچه سازی و پردازش اطلاعات جدیدی که به دست آورده اید بسیار کارآمد باشد.

بعد از ظهرها همچنین زمان بسیار خوبی برای یادگیری خلاقانه است. مغز شما می‌تواند بین آنچه آموخته‌اید و آنچه می‌خواهید سریع‌تر حفظ کنید، ارتباط برقرار کند و در نتیجه شما بتوانید راحت تر مطالب را تحلیل کنید.

در بیشتر موارد، مردم معمولاً بعدازظهرها فعال هستند زیرا در اواسط یک روز کاری قرار دارد. بنابراین، می توانید از مطالعه بعدازظهر خود برای روشن شدن سؤالات خود از معلمان خود استفاده کنید.

 

مطالعه در شب

اگر تمایل دارید که سطح انرژی بالاتری در روز یا عصر داشته باشید، یک برنامه مطالعه در شب می تواند به خوبی برای شما مناسب باشد. اگر مطالعه در شب را انتخاب می کنید، احتمالاً حواس پرتی کمتری خواهید داشت و به شما فرصتی می دهد که بهتر تمرکز کنید. این گزینه بسیار توصیه می شود، به خصوص اگر با خانواده خود زندگی می کنید.

علاوه بر حواس پرتی کمتر، مطالعه در شب مزایای دیگری نیز دارد. ثابت شده است که مطالعه در شب به شما کمک می کند تا یادگیری خود را تثبیت کنید و یادگیری خود را بهبود بخشید.

تحقیقات نشان می دهد که مطالعه در شب همچنین می تواند به شما کمک کند تا مهارت های جدیدی مانند یادگیری یک زبان جدید را حفظ کنید. مطالعه قبل از خواب می تواند تضمین کند که فرآیند تثبیت حافظه شما در اوج است. با این حال، اگر در شب مطالعه می کنید، مطمئن شوید که حداقل ۸ تا ۹ ساعت در روز می خوابید وگرنه دچار مشکلات زیادی که ناشی از کمبود خواب است میشوید.

روز درس بخوانم یا شب؟ _ بهترین زمان برای مطالعه

پیدا کردن زمان مفید برای خود

توانایی‌های یادگیری شما مانند حافظه، هوشیاری یا مهارت‌های تفکر انتقادی می‌تواند در زمان‌های مختلف روز در سطوح مختلف باشد. به عنوان مثال، احتمالاً صبح ها حافظه دیداری بهتری دارید در حالی که بعد از ظهر هوشیاری شما به اوج خود می رسد.

بنابراین، ایجاد یک جدول زمانی مطالعه برای مطالعات شما تا حد زیادی به ماهیت برنامه درسی شما بستگی دارد. ممکن است مجبور شوید چند آزمایش مطالعه را در زمان‌های مختلف انجام دهید تا بفهمید کدام زمان برای شما مناسب‌تر است. با این حال، هنگامی که بهترین زمان برای مطالعه را مشخص کردید، ضروری است که با روال مطالعه خود سازگار باشید.

سازگاری با برنامه مطالعه شما می تواند به بدن و ذهن شما کمک کند تا با برنامه روزانه خود سازگار شود و شما را در بهترین چارچوب ذهنی برای مطالعه خود نگه دارد. در نهایت، می توانید روال مطالعه خود را سازماندهی کنید تا موثرتر و کارآمدتر باشد.

..

..

lsbf

فهرست مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *