جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

پلتفرم مشاوره و کوچینگ تحصیلی

نویسنده:

حامد صالحی

چرا باید درس بخونم؟ _ 10 دلیل برای اینکه چرا باید درس بخوانیم

بنابراین اگر مجبور به حضور در مدرسه و تحصیل هستید، از آن به عنوان فرصتی برای رشد و پیشرفت شخصی استفاده کنید. همیشه به یاد داشته باشید که آموزش و پرورش چیزهای خوبی می تواند ارائه دهد. از این گذشته، مطالعه نه تنها شما را باهوش می‌کند، بلکه می‌تواند مهارت‌هایی را نیز در شما توسعه میدهد که برای بقیه عمرتان ارزشمند هستند.

سوال دانش آموز: چرا باید درس بخونم؟

جهان یک جنگل واقعی است و رویارویی با آن به صورتی که آماده رویارویی با مشکلات نباشیم، به معنای شکست بزرگ است. به همین دلیل است که کودکان باید درس بخوانند تا برای نبرد واقعی زندگی مجهز شوند.

چرا تحصیل کردن اینقدر مهم است؟ چرا بچه ها باید به مدرسه بروند؟ یادگیری چه فایده ای دارد؟

در اینجا 10 دلیل برای اینکه (چرا کودکان باید مطالعه کنند؟) آورده شده است:

1. کسب دانش

در مدرسه اطلاعات زیادی در مورد علوم، تاریخ، ریاضیات، ادبیات، هنر و خیلی چیزهای دیگر به دست می آورید. با مطالعه، اطلاعات بیشتری در مورد چیزهای گذشته، رویدادهای حال و پیشرفت در آینده به دست می آورید. از طریق کتاب‌هایی که می‌خوانید، سخنرانی‌هایی که گوش می‌دهید، و وظایف اجرایی که در موقعیت‌های واقعی زندگی مرتبط هستند، درس‌های ارزشمندی می‌آموزید.

دانش و تجربیاتی که در مدرسه به دست می آورید همچنین می تواند فرصت های شغلی و فرصت های شگفت انگیزی را ایجاد کند که می تواند زندگی شما را متحول کند.

 

2. به کشف استعدادهای نهفته کمک میکند.

مدرسه بهترین مکان برای کشف استعدادهای شماست. به عنوان یک دانش آموز، شما این فرصت را دارید که به باشگاه ها و سازمان های دانش آموزی بپیوندید که می توانند به کشف پتانسیل های شما کمک کنند. در حین مطالعه، به عنوان یک شخص به نیازها و خواسته های خود توجه می کنید. شما شروع به تعیین علایق خود می کنید و فعالیت هایی را پیدا می کنید که شما را هیجان زده کند. با کمک معلمان و مربیان، از توانایی های خود بیشتر آگاه می شوید.

فرآیند کشف استعداد شما می تواند اعتماد به نفس، انعطاف پذیری و عزمی را ایجاد کند که از ویژگی های مهم برای رسیدن به اهداف شما در زندگی هستند.

 

3. به دست آوردن مهارت های تفکر انتقادی

وقتی مطالعه می کنید، مغزتان دائماً در حال کار است. این به ذهن شما کمک می کند تا اطلاعات را تجزیه و تحلیل کند و استدلال ها را ارزیابی کند.

در طول فرآیند یادگیری، دانش‌آموزان معمولاً با انواع امتحانات، الزامات و پروژه‌هایی مواجه می‌شوند که مهارت‌های حل مسئله آنها را آزمایش می‌کند. این چالش ها فرصتی را برای فراگیران فراهم می کند تا منطقی فکر کنند و در مورد اعمال خود تأمل کنند.

داشتن مهارت تفکر انتقادی به دانش آموزان در تصمیم گیری های خوب کمک می کند که بر زندگی آنها در آینده تأثیر می گذارد.

 

4. به بهبود مهارت های ارتباطی کمک میکند.

وظایف اجرایی بسیار زیادی در مدرسه وجود دارد که شامل نوشتن، صحبت کردن، خواندن، ارائه سخنرانی و غیره می شود. تعامل با معلمان همچنین توانایی فرد را برای مکالمه صحیح که یکی از نیازهای اصلی در محل کار است، افزایش می دهد.

هنگام مطالعه، توانایی خود را برای گوش دادن فعال که فرآیند مهمی در ارتباط است، بهبود می بخشید.

شما همچنین شروع به پرسیدن سوال برای به دست آوردن اطلاعات می کنید که یکی از راه های شروع مکالمه است.

در نهایت، هنگام مطالعه، پیام‌های مهمی را نیز منتقل می‌کنید که می‌تواند از طریق گزارش‌های تحقیقاتی، مقالات، سخنرانی‌ها و قطعات ادبی خود به دانش دیگران بیفزاید.

 

5. در هنگام درس خواندن شما مدیریت زمان را تمرین میکنید.

به عنوان یک دانش آموز، تکالیف زیادی برای شما وجود دارد که باید آنرا سر تایم مشخص تحویل دهید و این توانایی شما را در تقسیم زمان بر اساس اولویت هایتان آزمایش می کند.

دانش آموز بودن به شما این امکان را می‌دهد تا مهارت مدیریت زمان خود را تمرین کنید و در انجام وظایف کارآمدتر شوید بدون اینکه نیازهای شخصی خود مانند خواب با کیفیت خود را قربانی کنید.

 

6. کمک به مدیریت بهتر

هنگام مطالعه، همیشه با چالش‌های زیادی مواجه می‌شوید و مدیریت درست به شما کمک می‌کند خود را با شرایط دشوار سازگار کنید و راه‌حل‌های سریعی برای مشکلات پیدا کنید.

بیرون آمدن در یک موقعیت سخت به آسانی، یک مهارت زندگی است که همه باید برای رسیدن به موفقیت داشته باشند.

 

7. کمک به پرورش خلاقیت

یکی از مهارت های مهمی که در مدرسه یاد می گیرید این است که چگونه خارج از چارچوب فکر کنید. داشتن یک فضای یادگیری بسیار رقابتی، توانایی شما را برای تفکر متفاوت تقویت می کند. مطالعه همیشه می تواند مغز را در رسیدن به ایده های خلاقانه تحریک کند.

بیشتر فعالیت‌های مدرسه مانند قصه‌گویی، نمایش، آزمایش و شعر نویسی می‌تواند ذهن دانش‌آموزان را باز کند و با جهان آشناتر شود و آن‌ها را به افرادی خلاق و مبتکر تبدیل کند.

 

8. کمک به تقویت کار گروهی و همکاری کردن

به عنوان یک دانش آموز، به شما این فرصت داده می شود که با همکلاسی های خود برای تکمیل یک پروژه یا تکلیف کار گروهی کنید. برای درونگراها، کار با تیم ممکن است سخت باشد، اما این مهارتی است که در زندگی واقعی بسیار مهم است.

برای زنده ماندن، ما به یکدیگر نیاز داریم و این چیزی است که مدارس به ما می آموزند. کار با تیم به شما امکان می دهد شخصیت، احساسات، نقاط قوت و ضعف همکلاسی خود را درک کنید.

چرا باید درس بخونم؟ _ 10 دلیل برای اینکه چرا باید درس بخوانیم

 

9. یادگیری کنار آمدن با انتقاد های دیگران

در طول مدت تحصیل، با انتقادات، نظرات دردناک و توصیه های ناخواسته هر کسی مواجه خواهید شد. با این حال، به عنوان یک دانش آموز در نهایت یاد می گیرید که چگونه از این انتقاد ها برای پیشرفت خود استفاده کنید.

دریافت انتقادات سازنده از معلمان و مربیان خود به شما کمک می کند تا حرفه ای تر شوید و کار خود را ارتقا دهید. در نظر گرفتن انتقادات سازنده به عنوان انگیزه برای انجام بهتر، یکی از مهارت هایی است که موفقیت در شغل آینده شما را تضمین می کند.

 

10. کمک به افزایش اعتماد به نفس و انگیزه

با مطالعه بهتر میتوانید به خودشناسی بپردازید.

دانش آموزان با غلبه بر وظایف سخت یادگیری، به راحتی می توانند به نقاط قوت و ضعف خود اشاره کنند. یادگیری در مورد نقاط قوت آنها باعث افزایش روحیه و اعتماد به نفس آنها می شود. از سوی دیگر، کشف نقاط ضعف آنها، آنها را تشویق می کند تا بهتر عمل کنند و از اشتباهات مشابه اجتناب کنند.

 

 

اینها تنها گوشه ای از مزایای مطالعه است.

بنابراین اگر مجبور به حضور در مدرسه و تحصیل هستید، از آن به عنوان فرصتی برای رشد و پیشرفت شخصی استفاده کنید.

همیشه به یاد داشته باشید که آموزش و پرورش چیزهای خوبی می تواند ارائه دهد. از این گذشته، مطالعه نه تنها شما را باهوش می‌کند، بلکه می‌تواند مهارت‌هایی را نیز در شما توسعه میدهد که برای بقیه عمرتان ارزشمند هستند.

 

..

..

فهرست مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *